Teren i okolica

O Wilczysku » Teren i okolica

Data:16-11-2021
    Hala sportowa w Wilkowicach

Tuż za bramą Ośrodka Harcerskiego "Wilczysko" roztaczają się najpiękniejsze i najpopularniejsze miejsca Beskidu Małego. Z terenu samego ośrodka w pogodne dni obserwować można bogatą panoramę sąsiedniego Beskidu Śląskiego. A oto co jeszcze znaleźć można niedaleko "Wilczyska".

Magurka (909 m.n.p.m.)

Najpopularniejszy i jeden z wyższych szczytów Beskidu Małego. Na Magurkę Wilkowiecką prowadzi m.in. zielony szlak rozpoczynający się w Wilkowicach i przechodzący tuż obok "Wilczyska". Nieopodal szczytu Magurki znajduje się pokaźne schronisko PTTK z pięknym widokiem na inne pasma górskie. Z Magurki można kontynuować górską wędrówkę na Czupel (najwyższy szczyt Beskidu Małego), na Przełęcz Przegibek, czy do chatki studenckiej na Rogaczu. Trasę z "Wilczyska" na Magurkę pokonasz w około 60 minut.

Kapliczka

W lesie około 10 minut drogi od "Wilczyska" znajduje się urocza kapliczka wybudowana niegdyś przez mieszkańców. W okresie letnim odbywają się w tam w niedziele msze święte.

Atrakcje Bielska-Białej i innych miejscowości

Wilkowice graniczą od północy bezpośrednio ze Stolicą Podbeskidzia. W Bielsku-Białej i innych pobliskich miejscowościach znajdziesz szereg ciekawych atrakcji:

Obiekty sportowe

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi niedaleko "Wilczyska" nowoczesną wielofunkcyjną halę sportową z bogatym zapleczem, w tym salą konferencyjną, siłownią i bufetem. Hala znajduje się 15 minut drogi od Ośrodka, tak więc "Wilczysko" jest idealną bazą noclegową dla grup korzystających z tego obiektu sportowego. W Wilkowicach można także znaleźć zadbany stadion do piłki nożnej i boisko Orlik.

"Fałatówka" - Muzeum malarstwa

W sąsiedniej wsi Bystra, w odległości 5 km w miejscu gdzie niegdyś mieszkał wybitny malarz Julian Fałat, teraz można oglądać jego prace i dorobek życia. "Fałatówka" jest częścią Muzeum w Bielsku-Białej i jest otwarta dla wszystkich chętnych od wtorku do niedzieli. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Najbliższe...

• sklep - 10 minut pieszo (sklep wielobranżowy),
  • przystanek PKS - 6 minut pieszo, przystanek Wilkowice Górne,
  • przystanek MZK - 6 minut pieszo, linia 2, przystanek Wilkowice Górne,
  • przystanek PKP - ok. 3 km, stacja Wilkowice-Bystra,
  • parking - na terenie Ośrodka oraz zaraz za bramą,
  • straż pożarna - ok. 2 km, OSP Wilkowice,
  • szpital - ok. 4 km, Szpital Kolejowy w Wilkowicach.